Kocaeli Cam Temizliği

Kocaeli cam temizliği deyip geçmemek gerekir. Cam temizliği evimizin, işyerimizin özellikle de gıda sektöründe çalışan firma ve işyerlerinin en önemli temizlenecek yerleridir. Yani camlar vitrindir. Temiz olmayan evler ve işyerleri itibar görmez. Bu nedenle evimizin veya işyerimizin temiz olması gerekir. Cam temizliği karşıdan göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Özel bir dikkat gerektirir. Camların temiz olabilmesi için itina ve titizlik gerekir. Baştan savma yapılan başka temizliklerin aksine cam temizliği hemen görülür. O nedenle cam temizliği de titizlik ve tecrübe gerektirir.

Temizlik firmasına hangi camlar temizletilebilir?
Evlerinde cam temizliği yapamayanlar,
İşyerleri,
İşyerlerinin özellikle de vitrin bölümleri,
Devlet kurumları ve özel kurumlar, temizlik şirketlerine camlarını temizletebilirler.

Kocaeli Cam Temizliği

Bununla birlikte Hüner Temizlik her alanda hizmet veren şirketler, firmalar tarafından da yaptırılabilir. Özellikle de çok yüksek binalarda herkes cam temizliği yapamaz. Yükseklik korkusu olanlar cam temizliğini bu işi yapan firmalara yaptırabilirler. Kocaeli cam temizliği işinde yeni gökdelenlerin dış yüzeyi de camla kaplı olduğu için bu camların temizlenme işi de herkesin yapabileceği bir temizlik değildir. Bu iş için özel eğitilmiş ekipler bulunmaktadır. Kocaeli cam temizliği nedeniyle bu tür ekipleri bünyesinde bulunduran firmalar bu tür temizliği yapabilirler. Bu binaların cam temizliğinin yapılabilmesi için iskeleler veya da bu işler için üretilmiş vinçler kullanılır. Bu iskele veya vinçlerin yardımıyla binanın en üst kısmından en alt kısmına kadar camlar silinerek temizlenir. Kocaeli cam temizliği yapılan bu binalarda bez kullanılması zor olacağından genellikle yıkamak için fırça ve silmek için de çek çek kullanılır.

Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Kocaeli cam temizliği işlemine başlarken elimizde silme işleminin yapılacağı bezler, temiz bir su kovası, ayrıca cam temizliğinde kullanılan kimyasallar da yanımızda bulunmalıdır. Camların kiri önce suyla yıkadığımız ıslak bez yardımıyla alınır ve kurulanır. Daha sonra kimyasal madde ile cam tekrar silinerek kurulanır. Kocaeli cam temizliği işinde temizlik istediğimiz gibi yapılmamışsa işlem baştan yine tekrarlanır. Bu şekilde temizlememiz gereken bütün camların temizliği bitirilir. Kocaeli cam temizliği yapıldıktan sonra kullanılan kimyasallar sayesinde camlar pırıl pırıl bir hale gelir.